Valmieras skriešanas svētki

Kā jau biju apņēmies iepriekš, šogad un turpmāk vairāk došu iespējas vietējiem mazākiem skrējieniem. Ātrā ideja šajā nedēļas nogalē mani aizveda uz Valmieru. kas ir Valmieras un citu pilsētu skriešanas svētki? Tas ir tas, kas palika  no skrien Latvija 2020. gada pusmaratonu seriāla . Covid ietekme un acīmredzamās citas grūtības seriālu rīkotājiem  lika izziņot 2021. gada sezonu un atstāt esošo posmu skrējienu organizēšanu vai nu pašu entuziastu vai vietējo orgu rokās. Izskatās, ka Kuldīga lieliski tika ar šo uzdevumu galā un šobrīd arī Valmiera ir sarīkojusi savus svētkus ar netradicionālām distancēm.

Pēc pāris aizņemtām nedēļām darbos un cīņu ar bērnu pirmajiem rudens puņķiem radās iespēja pāris brīvām stundām nedēļas nogalē un kaut kā ienāca prātā varbūt noskriet kaut ko ātrāku, ja jau Valmiera šoreiz piedāvāja 15.3km (15.5 patiesībā) distanci. Maratona plānus septembra sākumā atmetu, kas šoruden ir bijis viens no jēdzīgākajiem lēmumiem lielākoties ar skriešanu nesaistītu iemeslu dēļ. Tas būtu arī labs skrējiens, lai saprastu apmēram savu šī brīža līmeni un stundas tempu nosakot to, kā treniņos skriet turpmāk.

Laika prognoze bija laba un reālie laikapstākļi bija izcili. No rīta 4 grādi, saulains ar vēsu vēju un uz skrējiena brīdi ap 11-13. grādi. Neko labāku nevarēja vēlēties. Pasākums noorganizēts labi, aizņemts bija Vidzemes Olimpiskais centrs un attiecīgi nebija pilsētas centram raksturīgās drūzmēšanās. Pasākums bija labi apmeklēts un paralēli tam notika arī futbola pasākums sīčiem un radās iespaids par Valmieru kā pilsētu, kurā aktivitāte nedēļas nogalē nebeidzas pēc plkst 17.00 piektdienas vakarā.

Starts šoreiz 11.00, kas ir 2. ideālākais starta laiks pēc startiem plkst. 10.00, pamazām iesildos, pulss kā parasti pirms starta augstāks, kaut gan no rīta bija sacensību rītu mērogiem pat zem normas. Šoreiz man nebija ne jausmas par trases konfigurāciju, tikai tik cik zināms no nolikuma, ka jāšķērso kaut kāds Gaujas tilts un jāskrien meža aplis divas reizes. Kā man teica, trasei jābūt plakanai kā pankūkai. Šeit arī zināšanas par skrienamo gabalu beidzās un drīz  diezgan negaidīti tika atjauninātas. Par pārsteigumu iesildīšanās brīdī tika izziņots, ka 7km distances veicēji skrien 1 meža apli, bet 15.km veicēji 3 apļus. WTF. Tā arī līdz skrējiena vidum nebiju drošs par to, cik tad apļi jāveic. Otrā apļa beigās un pēc nelielas apspriedes ar vietējo skrējēju tomēr pārliecinājos, ka vēlreiz jādodas nevis pāri “dzelzītim”, bet atpakaļ uz uzbērumu. Trases profils- plakans, viņi teica, būs viegli, viņi teica. Vieglā treniņu riksī šim apgalvojumam es nepiekasītos, bet ja vairākus gadus neesi skrējis tādā tempā kā šodien, tad katrs niecīgais pacēlums ir kā stirnu buka sprinta etaps. Jāatzīst, ka arī noskrējieni bija līdzvērtīgi kāpumiem un tos varēja mierīgi brīvā vaļā pieveikt lidojumā. Mikslis asfalts/grants  arī bija interesanta pārmaiņa un pilsētvide pārmaiņus ar klusāku piepilsētas nostūri, tādā ziņā man patika, bet noteikti varētu vēlēties lielāku apli pa pilsētas apkārtni nekā 3 mazākus apļus vienuviet.

Nedaudz atkāpe par distances garumu. Kā vienreizējs pasākums, Valmieras variants ir ok, bet lielu potenciālu šeit neredzu, sevišķi, ja pamatā ir pilsētvide un asfalts. “neprecīzās” trases piedien taku skrējieniem un mums vajag arī 5-10km un pusmaratonus. Tas, kas ir mazāk sastopams- cross country krosi lielāku pasākumu ietvaros. Varbūt SL ir vērts šajā virzienā ko padomāt- samiksēt Pilsētu pusmaratonu un XC seriālu.

Skrējiens kopā daudz īsāks, kā šogad esmu skrējis, neskaitot NZ posmus, un ātrākais skrējiens kopš 2017. gada Liepājas gandrīz pusmaratona rekorda tempa. Vidēji 4:33/km, normāls tempa treniņš. Skrējiena mērķis bija sevi izmest no komforta zonas. Tas arī lieliski izdevās un jau pēc 3km sapratu, ko esmu ievārījis. 2. km bija tempā 4:16, kādā neesmu ļoti sen pat intervālus skrējis. Kopā pirmie 3 bija ļoti ātri, tālāk jau cikliski ātrāki spliti mijās ar nedaudz lēnākiem, bet nevienā kilometrā temps nenokrita līdz 5:00/km.

Pēdējais pārsteigums sagaidīja neilgi pirms finiša, kad no dzelzīša bija jādodas atpakaļ pilsētā un jau tuvojās olimpiskais centrs. Saņēmos un pēdējo kilometru turēju savu tempu cik spēka, ar domu ielidot finišā, bet little did I know, ka papildu bonusā bija skrējiens nevis uz finišu, bet vēl viens līkums caur mana vārda brāļa vārdā nosaukto BMX trasi. Tie bija pārsimts mokoši metri un atmiņas par manu izgāšanos Stirnu bukā Milzkalnē, kur līdzīgi cerēju uz lidojošo finišu, bet bija vēl jāskrien aplis ap Šlokenbekas muižu. Šoreiz izgāšanās izpalika un kā par brīnumu pēdējie 500 metri bija tik pat ātri kā pirmie kilometri, apņemšanās vēlēšanās izlikt no sevis enerģiju darīja savu un finišā pēc sajūtām ielidoju. 1:10 uz 15,5km. Manuprāt, lielisks rezultāts, ja skatās uz to, ka nebiju ātruma mačiem vispār gatavojies pēdējos 2 gadus. Ieguvu 45. vietu No 150 (20 no 33 grupā). Galīgi nav slikti. Turklāt, šķiet, ka kopš pagājušā gada nebiju skrējis tādu īstu vasaras asfalta gonku. Man tiešām šoreiz patika. Un starp, citu, tikko rakstot blogu atradu arī trases shēmu, jo gribēju pārbaudīt vēlreiz savu rezultātu, distances nezināšana tātad, arī mana paša laža.

Nogurums, bet ļoti liels emocionālais pacēlums, uz rudens pusi tik pozitīva sezonas gaita laikam vismaz pēdējos 3-4 gadus nav bijis.  Diez vai kļuvu šogad par daudz ātrāku skrējēju, kaut arī ātrums ir nācis klāt, bet galvenais ir “mindset”, kas mainās. Vēl šeit ir daudz darāmā un par fiziskajiem ieguvumiem sīkāk sezonas noslēguma blogā, kas jau būs pavisam drīz.

Nākamie posmu plāni ir šādi- Siguldas pusmaratons Sacensību/testa režīmā. Tempu noteikšu nākamo 2 nedēļu laikā, bet laiks, kādā noskriet plānots netiks noteikts. Galvenais noturēt +/- vienmērīgu ātrumu, bet līdz skrējiena beigām izpumpēties. Šis būs atskaites punkts nākamajiem projektiem un plāniem. Un jā, tas arī viss. Vairāk sacensību šogad nav plānotas, ja neskaita varbūt NZ posmu, kas būtu atkal kā tāds tempa/testa skrējiens. Tas nenozīmē, ka pasākumos nepiedalīšos, šo sestdien ir ikgadējā Siguldas kalnu un krūmu ekskursija SKM ietvaros un tad Patriots, kurā izskriešu goda apli atzīmējot Ziemassvētku kaujās kritušos un savu dzimšanas dienu.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: